Sport· 1 min citire

Reacţia Simonei Halep după calificarea dramatică din optimile de la Rogers Cup

Reacţia Simonei Halep după calificarea dramatică din optimile de la Rogers Cup

Reacţia Simonei Halep după calificarea dramatică din optimile de la Rogers Cup

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 7 aug. 2019, 23:29

Simona Halep a vorbit despre victoria dramatica pe care a obtinut-o in fata lui Jennifer Brady, in urma careia s-a calificat in optimile de finala de la Rogers Cup.

"Am simtit ca nu am mai jucat doua saptamani. Este foarte dificil sa revin, sa joc un meci oficial. Aveam nevoie de o pauza dupa Wimbledon pentru ca au fost multe emotii acolo. Sper ca acum sa revin la cel mai bun nivel al meu. Fanii romani ma ajuta foarte mult, ma sprijina tot timpul. Le multumesc si lor!", a spus Simona Halep la interviul de dupa meci, scrie ziare.com.

Reamintim ca Simona Halep s-a calificat cu mari emotii in optimile de finala ale turneului de la Rogers Cup.

Sportiva noastra a trecut in trei seturi de americanca Jennifer Brady (76 WTA), scor 4-6, 7-5, 7-6 (4).

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport