Mexicul are cei mai bine dispuşi fani
Mexicul a câştigat cu 3-0 meciul test din compania formaţiei Gottingen în ultima partidă amicală dinaintea Mondialelor. Francisco Fonseca, Omar Bravo şi Ramon Morales au marcat pentru selecţionata de peste Ocean.
Text montaj
Fanii Mexicului au umplut de culoare străzile din Gottingen şi arena Jahnstadion din localitate. Antrenorul naţionalei sdin America Centrală, Ricardo La Volpe a început amicalul cu Gottingen cu Guillermo Franco şi Omar Bravo, în primul 11 însă i-a odihnit pe Jared Borgetti şi pe vedeta Barcelonei, Rafael Marquez. Mai puţin folosit în ultima vreme, Francisco Fonseca a luat startul ca rezervă dar a înscris ultimul gol al amicalului şi pare a reintra în cărţi pentru un loc de titular. Celelalte două reuşite ale zilei le-au aparţinut lui Omar Bravo şi Ramon Morales. La turneul final, Mexicul face parte din grupa D, alături de Iran, Angola şi Portugalia.
Citește și:
- 22:52 - Univeristatea Craiova, campioana României la fotbal, după 35 de ani de așteptare
- 23:16 - Arbitrul olandez Rob Dieperink, exclus de FIFA de la Cupa Mondială după o anchetă pentru agresiune sexuală în Londra
- 19:36 - Doliu în baschetul românesc: Dumitru Lecca, fost selecționer al României și antrenor al Stelei, a murit
- 15:15 - Show istoric la finala CM 2026: Madonna, Shakira și BTS vor urca pe scena stadionului MetLife din New Jersey
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














