Anunţ DEVASTATOR pentru Cristi Borcea. E TERMINAT!

Anunţ DEVASTATOR pentru Cristi Borcea. E TERMINAT!
Cristi Borcea s-a retras din actionariatul lui Dinamo, dar averea continua sa-i scada, anunţă Capital.
Cristi Borcea a pierdut circa 50 de milioane de euro in ultimii patru ani, anunta revista Capital.
In 2010, Borcea avea o avere de 70-80 de milioane de euro, in timp ce in prezent se mai poate lauda "doar" cu 28-29 de milioane de euro.
Mare parte a averii sale se datora, cu siguranta, grupului de firme Crimbo Gaz, pe segmentul de imbuteliere si comercializare gaz lichefiat. Vanzarea acestui business i-a adus, in 2008, aproximativ 50 de milioane de euro, mai noteaza sursa citata.
Cristi Borcea (44 de ani) a renuntat la actiunile detinute la clubul Dinamo in 2012.
Citește și:
- 20:08 - Cupa Mondială 2026: echipele participante, programul complet și favoritele la câștigarea trofeului.
- 15:22 - Florentin Petre pleacă de la Dinamo. Mesajul clubului după despărțirea de legenda „câinilor”
- 14:45 - Doliu în fotbalul românesc. S-a stins unul dintre cei mai iubiți jucători ai Brașovului, omul cu golul istoric contra lui Beșiktaș
- 08:16 - Administrația Trump presează Europa să impună restricții de călătorie privind Ebola înaintea Cupei Mondiale
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














