Advertising
Advertising
Premierul Italiei: Prezența României în spațiul Schengen este și în avantajul Italiei și al UE

Premierul Italiei: Prezența României în spațiul Schengen este și în avantajul Italiei și al UE
Scris deRealitatea.NET
Publicat28 apr. 2015, 22:00
Actualizat28 apr. 2015, 22:03
Președintele Klaus Iohannis și-a continuat vizita oficială, marți, în Italia, cu o întâlnire cu premierul italian, Matteo Renzi, în cadrul căreia ambii demnitari au discutat despre evoluția relațiilor bilaterale și perspectivele de dezvoltare ale acestora, precum și despre problemele ce țin de actualitate, de pe agenda europeană și internațională. Asemenea președintelui italian, Renzi a reafirmat "sprijinul ferm al Italiei pentru aderarea României la spațiul Schengen", se precizează într-un comunicat al Administrației Prezidențiale.
Citește și
- 07:38Tabăra Veștea continuă disputa cu actuala conducere a PNL. Deciziile de la congres, contestate în instanță
- 07:13Oamenii lui Bolojan, formați la Berlin. Legăturile neștiute și miza de miliarde din spatele numirii premierului
- 07:07Sfidare: între două tunuri, Ilie Bolojan inaugurează hoteluri. Cu ce se ocupă premierul interimar în plină criză politică
- 23:30Manda către Motreanu: „Nu vreți să plecați de la guvernare nici cu apă fiartă”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























