CNAIR a făcut anunțul! Cât au costat plimbările cu elicopterul ale lui Cuc din vremea când era ministru

CNAIR a făcut anunțul! Cât au costat plimbările cu elicopterul ale lui Cuc din vremea când era ministru
CNAIR susține că serviciile de transport cu elicopterul ale fostului ministru al Transporturilor Răzvan Cuc erau necesare pentru vizitele inopinate de pe teren, iar prețul total al acestor servicii se ridică la circa 20.000 de euro, conform b1.ro.
"Având în vedere necesitatea efectuării unor verificări inopinate în șantierele unde se află în execuție proiecte de interes național și la solicitarea Ministrului Transporturilor, CNAIR SA a achiziționat servicii de transport aerian, după cum urmează:
- În data de 18.03.2019, pe ruta București – Bacău - București, conform contract 901/2019, valoare contract 6450 Euro + TVA
- În data de 05.08.2019, pe ruta București – Bacău-București, conform contract 935/2019, valoare contract 6450 Euro + TVA
- În data de 12.08.2019, pe ruta București – Deva (Sibiu) – București, conform contract 939/12.08.2019, valoare contract 7500 Euro +TVA.
Zborurile au fost realizate cu un elicopter de tip EC120 Eurocopter/Airbus. În două din cele 3 deplasări efectuate, Ministrul Transporturilor a fost însoțit de Directorul General CNAIR SA și au vizat verificarea stadiului de execuție al unor proiecte aflate în derulare.", a fost răspunsul CNAIR, pentru B1.ro
Citește și:
- 11:52 - Trei tabere se luptă pentru formula viitorului guvern. SURSE PNL: „Bătălia pentru putere se mută în interiorul partidului!”
- 11:43 - Lider PSD, atac dur la adresa lui Ilie Bolojan: ”Ce a făcut se numește ticăloșie politică”
- 11:33 - Cine e în cărți pentru ministere dacă Eugen Tomac ajunge premier? Scenariile luate în calcul
- 11:17 - Proiectul AUR pentru profesionalizarea conducerii ANRE a primit aviz favorabil din partea Consiliului Economic și Social
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














