Întâmplare șocantă. Ce a găsit un brăilean în propria sufragerie. A intrat prin pereți

Întâmplare șocantă. Ce a găsit un brăilean în propria sufragerie. A intrat prin pereți
Un brăilean care locuieşte pe stradă Griviţei, între Calea Călăraşilor şi Şcolilor, s-a trezit în mijlocul sufrageriei cu un taxi, fără să fi făcut comandă, scrie Infobraila.ro.
Totul se putea transformă într-o tragedie de proporţii, maşină ajungând chiar lângă o masă, unde locuitorii imobilului servesc cină seară de seară.
Autoturismul, aflat pe bandă a-ÎI-a a fost izbit puternic de un Mercedes, care a trecut de pe bandă I pe a-II-a fără să se asigure, în intersecţia Griviţa cu Primăverii, schimbându-şi brusc direcţia şi intrând într-o casă a căror uşi de acces dau chiar în stradă. Taxiul a ajuns în mijlocul sufrageriei, însă, din fericire, nimeni nu se află în camera.
Atât şoferiţa bolidului, de 28 de ani, cât şi taximetristul, de 24 de ani, nu au suferit leziuni grave, care să necesite acordarea de îngrijiri medicale de urgenţă sau transportul la spital. Cei doi conducători auto au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Tânăra şoferiţa s-a ales cu o amendă.
Citește și:
- 13:58 - Păcănelele, interzise într-un oraș din România: măsura, luată pentru combaterea dependenței jocurilor de noroc
- 10:12 - O femeie din Galați a murit după ce s-a intoxicat cu monoxid de carbon. Fiul ei a fost găsit în stare gravă
- 09:59 - Pensionari lăsați fără bani în Constanța: o poștăriță a falsificat zeci de semnături și le-a furat pensiile oamenilor
- 14:18 - Cinci vehicule implicate într-un accident pe podul central din Oradea: o persoană a ajuns la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














