Locale· 1 min citire

Ideea „măreață” de îngustare a DN 7, în Găești, un fiasco total

Ideea „măreață” de îngustare a DN 7, în Găești, un fiasco total

Ideea „măreață” de îngustare a DN 7, în Găești, un fiasco total

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 12 oct. 2018, 12:00

DN 7 București – Pitești a fost blocat, noaptea trecută, în centrul oraşului Găești, după ce un vehicul de mare tonaj s-a „încurcat” într-o alveolă prea îngustă construită de câteva luni, în fața unui supermarket.

Autoritățile au îngustat Drumul Național pentru a-i obliga pe şoferi să încetinească şi să nu mai aglomereze traficul în încercarea de a intra în supermarket, însă soluția s-a dovedit una proastă.

Detalii pe Realitatea de Dâmbovița

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Locale