Doliu în industria HoReCa. Un important om de afaceri din Constanța a încetat din viață

A murit omul de afaceri Dumitru Cușu.
Este doliu în mediul de afaceri din Constanța, după ce Dumitru Cușu, cunoscutul proprietar al restaurantului The View, fost Vraja Mării, de pe Faleza Cazinoului, a încetat din viață în noaptea de 5 spre 6 februarie.
Potrivit unor surse neoficiale, citate de presa locală, omul de afaceri era internat la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase Constanța. Din păcate, medicii nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viața. Dumitru Cușu era o prezență cunoscută în zona HoReCa din Constanța, restaurantul său devenind în timp un punct de atracție pe faleza Cazinoului.
A murit Dumitru Cusu, cunoscutul om de afaceri din Constanța
Conform informațiilor apărute în spațiul public, trupul neînsuflețit ar urma să fie depus la sala Hotelului Dacia din Mamaia, acolo unde familia, prietenii și toți cei care l-au cunoscut vor putea să îi aducă un ultim omagiu.
Citește și:
- 13:58 - Păcănelele, interzise într-un oraș din România: măsura, luată pentru combaterea dependenței jocurilor de noroc
- 10:12 - O femeie din Galați a murit după ce s-a intoxicat cu monoxid de carbon. Fiul ei a fost găsit în stare gravă
- 09:59 - Pensionari lăsați fără bani în Constanța: o poștăriță a falsificat zeci de semnături și le-a furat pensiile oamenilor
- 14:18 - Cinci vehicule implicate într-un accident pe podul central din Oradea: o persoană a ajuns la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














