Accident teribil. O conductă magistrală a căzut peste o maşină aflată în trafic

Accident teribil. O conductă magistrală a căzut peste o maşină aflată în trafic
O conductă magistrală, de şase metri lungime, s-a desprins duminică din braţul unei macarale şi a căzut peste un autoturism aflat în trafic, în Piteşti, iar şoferul maşinii a făcut atac de panică şi a avut nevoie de ajutorul paramedicilor, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Şoferul unei macarale, care încerca să mute o porţiune din vechea conductă magistrală, care nu mai este folosită de societatea de termoficare a Piteştiului, a scăpat conducta peste o maşină care circula pe varianta Prundu - Craiovei. Pe scaunul din dreapta al maşinii nu erau pasageri.
Femeia de 47 de ani, care se afla la volan, a făcut un atac de panică, ţeava distrugînd partea din dreapta a maşinii.
"Un echipaj SMURD a intervenit în Piteşti pentru a-i acorda îngrijiri medicale unui şofer. Victima a suferit un atac de panică. Nu a fost transportată la spital. La faţa locului a intervenit şi un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă , însă nu a fost nevoie să intervină", a declarat, pentru MEDIAFAX, Mădălina Epure, purtător de cuvânt ISU Argeş.
Citește și:
- 13:58 - Păcănelele, interzise într-un oraș din România: măsura, luată pentru combaterea dependenței jocurilor de noroc
- 10:12 - O femeie din Galați a murit după ce s-a intoxicat cu monoxid de carbon. Fiul ei a fost găsit în stare gravă
- 09:59 - Pensionari lăsați fără bani în Constanța: o poștăriță a falsificat zeci de semnături și le-a furat pensiile oamenilor
- 14:18 - Cinci vehicule implicate într-un accident pe podul central din Oradea: o persoană a ajuns la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














