Lifestyle· 1 min citire

Fetiţă eliminată de la grădiniţă pentru că se juca! Ce i-au găsit educatoarele în mână

Fetiţă eliminată de la grădiniţă pentru că se juca! Ce i-au găsit educatoarele în mână

Fetiţă eliminată de la grădiniţă pentru că se juca! Ce i-au găsit educatoarele în mână

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 30 mar. 2017, 20:00

Inspectoratul școlar din districtul Hoke, Carolina de Nord, a suspendat o fetiță de cinci ani pentru că a fost prinsă jucându-se cu un băț care semăna cu un pistol.

Caitlyn Miller a declarat că se juca „Regi și Regine” cu prietenii ei și își imagina că este străjer. A apucat bățul și s-a făcut că îl omoară pe un „intrus” care încerca să pătrundă în împărăția imaginară.

„Inspectoratul școlar din Hoke nu va tolera agresiuni, amenințări sau hărțuiri din partea nici unui elev”, a declarat un oficial, potrivit nydailynews.com.

Micuța Caitlyn s-a întors la școală după suspendare, însă mama sa și-a manifestat nemulțumirea despre modul în care conducerea școlii au rezolvat situația, afirmând că nimeni nu i-a spus fetiței ce a greșit.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Lifestyle