Advertising
Advertising
Scandalul interceptărilor ilegale în Polonia. Trei miniştri şi preşedintele parlamentului - demisia

Scandalul interceptărilor ilegale în Polonia. Trei miniştri şi preşedintele parlamentului - demisia
Scris deRealitatea.NET
Publicat10 iun. 2015, 20:30
SursăAGERPRES
Președintele parlamentului polonez, Radoslaw Sikorski, și trei miniștri ai guvernului de centru-dreapta au decis să demisioneze după publicarea pe internet a actelor judiciare din dosarul interceptărilor ilegale, a anunțat miercuri premierul Ewa Kopacz, citat de AFP și Reuters.
Citește și
- 23:14Atac armat în Canada: trei persoane și-au pierdut viața după un schimb de focuri într-un cartier evreiesc
- 20:41Doliu în economia mondială: Alan Greenspan, legendarul președinte al Federal Reserve, a murit la vârsta de 100 de ani
- 20:00Haos după un accident rutier. Aproape două milioane de albine au invadat zona după răsturnarea unui camion
- 19:19Serviciile de informații avertizează: Inteligența Artificială va putea prăbuși guverne în câteva luni
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























