Premierul Bulgariei a primit ameninţări cu moartea şi un glonţ într-un plic

Premierul Bulgariei a primit ameninţări cu moartea şi un glonţ într-un plic
Premierul Bulgariei, Boiko Borisov, a primit o scrisoare anonimă în care este ameninţat cu moartea, în plic fiind şi un glonţ, dar a explicat că nu se teme, subliniind că acestea sunt efectele campaniei împotriva corupţiei şi infracţionalităţii organizate.
Scrisoarea a fost primită la sediul Guvernului Bulgariei, în plic fiind o fotografie cu Boiko Borisov, un glonţ şi un text care conţinea ameninţări.
"Când colectezi trei miliarde de leva (1,5 miliarde de euro) de la grupările de contrabandă, sunt afectaţi indivizi care fac trafic cu ţigări, cu alcool, cu zahăr şi carne... Aşa se întâmplă când anulezi licitaţii în valoare de 1,7 miliarde", a spus Borisov, citat de site-ul Novinite.com.
"Pentru mine, ameninţările cu moartea nu sunt o surpriză, dat fiind că demit zilnic funcţionari publici", a subliniat premierul Bulgariei.
Sursa: Mediafax
Citește și:
- 20:45 - Donald Trump: „Și Putin a afirmat că am distrus armata iraniană!”
- 20:00 - Rusia schimbă legea: Trupele lui Putin pot trece granița oficial
- 19:34 - Copilă de 2 ani, căzută de la etajul 11. Tatăl băuse și dormea
- 19:22 - Rusia amenință Ucraina cu noi atacuri. Cetăţenii străini şi diplomaţii sunt îndemnați să părăsească Kievul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














