Extern· 1 min citire

PANICĂ în Mexic: 12 cadavre, găsite într-o maşină

PANICĂ în Mexic: 12 cadavre, găsite într-o maşină

PANICĂ în Mexic: 12 cadavre, găsite într-o maşină

Publicat9 iun. 2014, 19:46
SursăMediafax

Douăsprezece cadavre prezentând urme de gloanţe au fost găsite în Mexic.

Douăsprezece cadavre prezentând răni de gloanţe au fost găsite luni în interiorul unui vehicul, în statul mexican Sinaloa (nord-vest), anunţă autorităţile regionale, citate de AFP.

"Decesele au fost provocate cu arme de foc", a declarat Marco Antonio Higuera Gomez, procurorul statului mexican Sinaloa.

Victimele nu au fost încă identificate.

Statul Sinaloa este fieful celui mai mare cartel de droguri din Mexic.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Extern