Extern· 1 min citire

O fetiță de 7 ani a produs pagube de 30.000 de euro după ce a scrijelit "fulgi de zăpadă" pe mașini

O fetiță de 7 ani a produs pagube de 30.000 de euro după ce a scrijelit "fulgi de zăpadă" pe mașini

O fetiță de 7 ani a produs pagube de 30.000 de euro după ce a scrijelit "fulgi de zăpadă" pe mașini

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 5 iun. 2020, 10:14

O fetiţă în vârstă de 7 ani, din Germania, a scrijelit vopseaua de pe 37 de automobile, provocând pagube în valoare de 30.000 de euro, conform unui anunţ al poliţiei.

Poliţiştii au identificat-o pe fetiţa care acţiona în oraşul estic Hohenstein-Ernstthal după o anchetă amplă, relatează agerpres.ro.

Copilul şi-a recunoscut cu inocenţă faptele în faţa ofiţerilor de poliţie, admiţând că a folosit pietre de pe caldarâm pentru a decora automobilele cu fulgi de zăpadă. Incidentul s-a petrecut la sfârşitul lunii aprilie.

Micuţa nu şi-a dat seama că modul său de exprimare artistică distruge vopseaua automobilelor.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Extern