Advertising
Advertising
Mitshubishi va plăti câte 15.000 de dolari muncitorilor exploataţi în al Doilea Război Mondial

Mitshubishi va plăti câte 15.000 de dolari muncitorilor exploataţi în al Doilea Război Mondial
Scris deRealitatea.NET
Publicat2 iun. 2016, 13:03
SursăREALITATEA TV
Victorie pentru miile de chinezi care au fost folosiţi ca sclavi în timpul celui de-al Doilea Război Mondial. Compania japoneză Mitshubishi s-a angajat să le ofere acestora scuze şi compensaţii totale în valoare de 56 de milioane de dolari, în cea mai mare înţelegere de acest gen semnată vreodată.
Citește și
- 11:49Ambasadorul României la Moscova, convocat de Rusia după închiderea consulatului rus
- 11:45Alertă de securitate în Republica Moldova. Un cetățean rus, reținut pentru activități suspecte
- 11:35Armata germană, asaltată de cereri de înrolare după relansarea serviciului militar
- 11:25Câștigătorul de 13 milioane de euro este căutat în Franța. Mai are doar câteva ore să-și revendice premiul
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























