Extern· 1 min citire

Franţa: Doi adolescenţi au fost ucişi accidental de o maşină a poliţiei

Franţa: Doi adolescenţi au fost ucişi accidental de o maşină a poliţiei

Publicat1 dec. 2008, 12:00
SursăRealitatea TV

Violenţe lângă Paris! Mai mulţi tineri furioşi au ieşit pe străzi, după ce 2 adolescenţi au murit într-un accident cu o maşină a poliţiei în localitatea Villiers-le-Bel. 8 poliţişti şi un pompier au fost răniţi în ciocnirile de stradă.

Mai mulţi tineri au incendiat clădirea comisariatului de poliţie. Sute de membri ai forţelor de intervenţie şi mai multe echipaje de pompieri au intervenit pentru a calma spiritele.

Incidentele au izbucnit după ce s-a aflat de accident. Cei doi tineri de 15 şi 16 ani au murit după ce au intrat cu motocicleta într-o maşină a poliţiei, care circula regulamentar. Victimele nu purtau cască de protecţie şi au murit pe loc.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Extern