Advertising
Advertising
George Simion îi cere lui Bolojan să părăsească astăzi Palatul Victoria: „Să respecte democrația din România. Din 5 mai îl ocupă abuziv”

George Simion, președintele AUR
Scris deRealitatea.NET
Publicat22 iun. 2026, 15:25
SursăRealitatea PLUS
Simion i-a solicitat lui Ilie Bolojan să părăsească Palatul Victoria, acuzându-l că îl ocupă „abuziv” din 5 mai, după căderea guvernului în urma moțiunii de cenzură inițiate de AUR.
Citește și
- 17:32Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
- 17:15Liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa partidului său: „România are nevoie de un guvern!”
- 17:11Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 16:34Tensiuni maxime la audieri: Romeo Lungu (PSD) reclamă haos la numărarea voturilor din comisie și negocieri intense în culise
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























