Advertising
Advertising
George Simion: „Îl aștept pe Veștea la sediul partidului să discutăm ce vrea să facă pentru țară”

George Simion, președintele AUR
Scris deRealitatea.NET
Publicat22 iun. 2026, 15:17
Actualizat22 iun. 2026, 15:19
SursăRealitatea PLUS
„Premierul desmenat, Adrian Veștea trebuie să discute cu noi”, a declarat George Simion. Liderul suveraniștilor a transmis că acesta este așteptat la ora 20.00 la sediul partidului AUR pentru a discuta scoterea României din criza politică în care se află.
Citește și
- 18:17Situație penibilă pentru Bolojan. Scaune goale când a vorbit
- 18:15Protest la Parlament: Funcționarii publici intră în grevă japoneză în plină învestire a Guvernului
- 17:32Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
- 17:15Liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa partidului său: „România are nevoie de un guvern!”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























