Advertising
Advertising
Furtunile au făcut prăpăd în 10 județe din țară. IGSU: Un spital a rămas fără curent electric- FOTO

FOTO: IGSU
Scris deRealitatea.NET
Publicat24 iun. 2026, 22:51
Actualizat24 iun. 2026, 22:56
Pompierii au intervenit miercuri în 12 localități din 10 județe din țară afectate de furtunile puternice. În comuna Vidra, județul Vrancea, trei copaci doborâți de vânt au căzut peste un stâlp de electricitate aflat în curtea unui spital, provocând întreruperea alimentării cu energie electrică. Pentru asigurarea funcționării unității medicale, la fața locului a fost adus un generator.
Citește și
- 21:00Două cazuri de infecţie cu virusul West Nile, înregistrate în luna iunie. Anunțul INSP
- 19:11Doliu în BOR. Episcopul vicar al Arhiepiscopiei Aradului a murit la vârsta de 54 de ani
- 18:26Căutările pentru găsirea adolescentului britanic dispărut în Munții Bucegi au fost reluate. Este de negăsit din noiembrie
- 17:56Canicula face victime. 40 de oameni au murit înecați la scăldat
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News




























