Advertising
Advertising
Bolojan alocă bani pentru stadioane, dar taie bursele sociale

Ilie Bolojan
Scris deRealitatea.NET
Publicat20 aug. 2026, 19:15
SursăRealitatea PLUS
În loc să dea bursele sociale copiilor, Ilie Bolojan preferă să construiască stadioane. Oficialii vor să taie bursele sociale în perioada vacanțelor pentru că: „nu reprezintă o alocație, ci un sprijin pe perioada școlii”. Asta în contextul în care Guvernul a alocat 1,42 miliarde de lei pentru construirea a patru stadioane, la Timișoara, Oradea, Slatina și Brașov. Numai stadionul din Oradea, din fieful lui Bolojan, primește 385 de milioane de lei, iar cel din Timișoara aproximativ 609 milioane de lei.
Citește și
- 21:38Fostul ministru al Muncii desființează legea lui Pîslaru: „Sporurile ar trebui incluse în salarii ca românilor să nu le scadă veniturile după noua lege a salarizării”
- 21:29Alexandru Rogobete, către Ilie Bolojan: ”Sănătatea nu este supermarket, iar medicamentele nu se prescriu la ofertă”
- 20:39General (r) Gabriel Oprea:”Dronele au ajuns la porțile energiei României”
- 19:05Cristian Diaconescu, după incidentul cu drona din apropierea platformei Neptun Deep: ”Soluția acum înseamnă tehnologie plus un steag puternic”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News
























