Zeci de copii MORȚI, după ce un autocar a căzut într-o râpă, în Indonezia

Accident Indonezia. Foto: wfmz.com
Un accident tragic, în care au murit cel puțin 27 de oameni, s-a produs miercuri noapte în Indonezia. Un autocar care transporta elevi, profesori și părinți s-a răsturnat într-o râpă.
Accidentul s-a produs în orașul Sumedang.
Persoanele aflate în autocar se întorceau dintr-o excursie pe insula indoneziană Java.
Potrivit autorităților, șoferul a pierdut controlul autovehiculului.
Ministrul Transporturilor a precizat că în autocar se aflau elevi de clasa a noua și câțiva profesori și părinți. 27 de persoane au murit, iar 39 au fost salvate. 13 dintre răniți se află în stare gravă.
Cauza exactă a accidentului urmează să fie stabilite. Din primele informații, verificarea tehnică a autobuzului nu era la zi, potrivit channelnewsasia.com
Citește și:
- 12:59 - EXCLUSIV: Documentele care demască minciuna globaliștilor privind datoriile Realitatea Media
- 12:54 - Ce trebuie să faci în luna mai ca să ai o producție mare de roșii la toamnă. Secretul grădinarilor cu experiență
- 12:40 - Robert Turcescu, reacție după manifestațiile pro-Bolojan: Majoritatea tăcută decide, nu strada
- 12:39 - Oana Țoiu dă vina pe criza politică pentru eșecurile guvernării. ”Avem dobânzi imense”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














