Advertising
Advertising
Vodafone va furniza servicii de telecomunicaţii MAI
27 ian. 2014, 16:45

Vodafone va furniza servicii de telecomunicaţii MAI
Sursă: Mediafax
Companiile 2K Telecom şi VODAFONE România vor furniza Ministerului Afacerilor Interne (MAI) servicii de telecomunicaţii de 47,6 milioane lei (10,5 milioane euro), TVA inclusă, pentru conectarea unităţilor şi angajaţilor instituţiei la reţeaua internă, contractul fiind încheiat pe următorii trei ani.
Autoritatea contractantă a estimat contractul la 49,6 milioane de lei.
Oferta 2K Telecom are ca subcontractanţi Romtelecom, UPC România, Orange România şi RCS&RDS, potrivit datelor disponibile pe www.e-licitatie.ro.
Conform caietului de sarcini, serviciile de comunicaţii vor conecta şi vor fi utilizate în 1.955 de unităţi ale MAI.
Citește și:
- 23:55 - Româncă umilită în Franța după o presupusă relație extraconjugală. A fost tunsă cu forța și agresată de mai mulți membri ai familiei
- 23:43 - Dosarul PFIZER: cea mai mare presiune a statului român. Jaful din pandemie: factură de 680 de milioane de euro
- 23:42 - Val de reacții în mediul online după un videoclip publicat de Poliția Română. Ce a stârnit controversele
- 22:41 - De ce a ajuns biletul la Cupa Mondială să coste cât o mașină rulată?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























