”În această dimineaţă, prin apel la 112 a fost anunţat un incendiu izbucnit la o locuinţă din localitatea Glimboca. La fata locului au intervenit de urgenţă pompierii Detaşamentului Caransebeş, cu o autospecială de stingere şi un echipaj SMURD, sprijiniţi ulterior de forţe din cadrul Serviciului Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă din Oţelu Roşu”, a transmis ISU Caraş-Severin.
În urma incendiului, pompierii au găsit trupul copilului. ”Din păcate, în interiorul imobilului a fost descoperit un corp carbonizat, posibil al unui copil în vârstă de aproximativ 9 ani”, a mai precizat ISU Caraş-Severin.
Cauza incendiului urmează să fie stabilită, iar poliţiştii încearcă să afle în ce condiţii a rămas copilul singur în locuinţa care a luat foc.
Tragedie în Caraș-Severin! Trupul carbonizat al unui copil de 9 ani, găsit de pompieri într-o casă afectată de incendiu