Simona Halep a făcut anunțul mult așteptat. Când și unde se va întoarce pe terenul de tenis

Simona Halep / Foto: Inquam Photos
Simona Halep este liberă să participe deja la meciurile de tenis profesioniste, după ce TAS i-a redus pedeapsa la doar 6 luni. Jucătoarea a anunțat și primul turneu la care va fi prezentă.
Simona Halep a anunţat, joi seară, că va participa la turneul Miami Open, după ce TAS i-a redus suspendarea pentru dopaj de la patru ani la nouă luni.
“Sunt încântată să vă anunţ pe toţi că voi reveni în circuitul WTA peste două săptămâni, la Miami Open! Mulţumesc turneului pentru că mi-a oferit această oportunitate şi abia aştept să mă întorc pe teren şi să concurez. Ne vedem cu toţii în curând!”, a notat Halep pe Instagram.
Simona Halep a primit un wild card la turneul WTA de la Miami, care începe la 17 martie.
Tribunalul de Arbitraj Sportiv a anunţat, marţi, reducerea suspendării Simonei Halep de la patru ani la nouă luni. Conform TAS, perioada de suspendare a româncei a expirat la 6 iulie 2023, adică în urmă cu opt luni. Însă abia acum fostul lider WTA poate reveni în competiţii.
Citește și:
- 06:59 - Liderul unei grupări religioase din Cluj, arestat pentru că ar fi agresat cel puțin patru minore. Cum acționa bărbatul
- 23:36 - Kelemen Hunor: „Nu putem doborî nicio dronă, deși intră peste noi”
- 23:32 - Kelemen Hunor, avertisment dur: „Dacă îl alegi pe Tomac, îl alegi pe Băsescu. Acest guvern este o invenție românească, un monstru când aprinzi lumina”
- 23:07 - Incendiu în apropierea unei pensiuni din Sulina. Pompierii au intervenit cu ambarcațiuni pentru stingerea focului
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























