Actual· 1 min citire

Scene violente, în Capitală: încătușați și imobilizați la cumpărături - VIDEO

Scene violente, la un magazin din Capitală: încătușați și imobilizați la cumpărături

Scene violente, la un magazin din Capitală: încătușați și imobilizați la cumpărături

Publicat21 mai 2020, 15:14
Actualizat21 mai 2020, 15:15

Scandal cu termometrul, la un centru comercial din Ferentari. Trei persoane care nu aveau mască de protecţie au devenit agresive când paznicul magazinului a vrut să le verifice temperatura corporală. Cei trei locuitori ai sectorului 5 al Capitalei au înjurat şi au vrut să intre cu forţa în magazin.

Angajaţii centrului comercial au sunat la 112 şi mai multe echipaje de poliţie au sosit în faţa magazinului. Cele trei persoane au încercat să lovească poliţiştii, dar au fost imobilizate și încătușate.

"S-au deplasat poliţişti ai sectiei 24, care au identificat 3 persoane, vorbim de 2 bărbaţi şi o femeie, care se manifestau violent pe motiv că nu li s-a fi permis accesul în magazin. Au devenit recalcitrante şi au manifestat un comportament agresiv", a declarat Diana Sarca, purtător de cuvânt la Poliţia Capitalei, scrie mediafax.

Cei trei au fost conduşi la secţie şi au fost amendaţi pentru că au refuzat să se legitimeze şi au împiedicat intervenţia poliţiştilor.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual