Advertising
Advertising
REŢETA ZILEI: Vinete la grătar cu caşcaval
26 feb. 2014, 12:14
Actualizat: 26 feb. 2014, 12:14

REŢETA ZILEI: Vinete la grătar cu caşcaval
Articol scris de Scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET
Vinete la grătar cu caşcaval, o gustare delicioasă ce se prepară foarte uşor şi rapid. Pot fi servite simple, ca aperitiv, sau alături de o friptură la cuptor.
Ingrediente:
2 vinete
150 gr cascacaval
20 ml ulei de masline
sare si piper dupa gust
patrunjel verde pentru decor
Mod de preparare:
Taiem vinetele rondele, se presaram sare si se lasa cca 10 min, sa isi lase apa.
Se tamponeaza cu un prosop absorbant, se ung cu ulei de masline si se pun pe gratarul incins. Se frig uniform pe ambele parti, se presara cu cascaval ras, sare si piper dupa gust.
Se servesc presarate cu patrunjel verde tocat marunt.
Vezi mai multe reţete pe marya.ro.
Citește și:
- 12:40 - Reacția lui Radu Miruță după acuzațiile șefului Romarm: „Ministrul Apărării nu decide firmele proiectelor SAFE”
- 12:17 - Alertă în Constanța: o tânără de 19 ani a vrut să se arunce de la etajul 4 al unui bloc. Negociatorii SAS au reușit să o convingă să renunțe în ultima secundă
- 12:06 - Poliția, în pragul unui exod de personal: Proiectul privind interzicerea cumulului pensiei cu salariul ar putea bloca sistemul. Zelca: „Vom contesta legea la CCR”
- 11:29 - Incendiu puternic la un restaurant din București: 20 de persoane evacuate. Pompierii au intervenit cu 8 autospeciale de stingere
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














