Prințesa Lia l-a dat în judecată pe Prințul Paul, fugit din România, pentru custodia fiului lor

Prințesa Lia l-a dat în judecată pe Prințul Paul
Prințesa Lia și-a chemat soțul, fugit din România, în fața instanței, pentru a obține custodia fiului lor.
Potrivit unor surse, prințesa Lia vrea să plece cu fiul ei, Carol Ferdinand, din România însă faptul că cel mic este minor, Prințesa Lia are nevoie fie de acordul tatălui, fie de custodia completă. Iar cum prima variantă e imposibilă, momentan, deoarece Paul de Lambrino a fugit din România în urma condamnării din dosarul „Ferma Băneasa”, acesteia i-a rămas posibilitatea de a cere custodia completă.
Paul Philippe al României a fost dat în urmărire națională, după ce polițiștii care l-au căutat la domiciliul declarat în acte, din Sectorul 2 al Capitalei, nu l-au găsit pentru punerea în executare a condamnării din dosarul retrocedării Fermei Băneasa.
El a primit, în decembrie 2020, 3 ani și 4 luni închisoare pentru cumpărare de influență și complicitate la infracțiunea de abuz în serviciu contra intereselor publice.
Citește și:
- 15:34 - Avalanșă pe Valea Coștilei! Un angajat al ISU Brașov a murit. Bărbatul în momentul în care a fost surprins de zăpadă
- 13:12 - Un microbuz a luat foc în mers pe A1. Traficul spre Pitești este complet blocat din cauza degajărilor mari de fum - VIDEO
- 12:40 - Reacția lui Radu Miruță după acuzațiile șefului Romarm: „Ministrul Apărării nu decide firmele proiectelor SAFE”
- 12:17 - Alertă în Constanța: o tânără de 19 ani a vrut să se arunce de la etajul 4 al unui bloc. Negociatorii SAS au reușit să o convingă să renunțe în ultima secundă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














