Peste 200 de locuitori din satele județului Vrancea au beneficiat de servicii medicale gratuite!

Peste 200 de locuitori din satele județului Vrancea au beneficiat de servicii medicale gratuite!
În România anului 2024, în mediul rural, accesul la sistemul public de sănătate a devenit greu accesibil.
Din cauza lipsei de personal, a unităților medicale, dar și gestionarea deficitară făcută de guvernanți, tot mai mulți dintre cei care trăiesc la sat se lipsesc de mersul la doctor. Distanțele mari, dar și costurile ridicate îi fac pe românii din mediul rural să își pună sănătatea pe planul secund.
Caravana Medicală România Suverană aduce un gram de speranță românilor ignorați de autorități. De la începutul săptămânii, peste 200 de locuitori din județul Vrancea au beneficiat de servicii medicale gratuite, chiar la ei în localitate. Medicii voluntari implicați în acest proiect continuă să își ajute semenii năpăstuiți de soartă și de guvernați.
Citește și:
- 23:55 - Româncă umilită în Franța după o presupusă relație extraconjugală. A fost tunsă cu forța și agresată de mai mulți membri ai familiei
- 23:43 - Dosarul PFIZER: cea mai mare presiune a statului român. Jaful din pandemie: factură de 680 de milioane de euro
- 23:42 - Val de reacții în mediul online după un videoclip publicat de Poliția Română. Ce a stârnit controversele
- 22:41 - De ce a ajuns biletul la Cupa Mondială să coste cât o mașină rulată?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























