Olguța Vasilescu, SFAT pentru Klaus Iohannis pentru a rezolva CRIZA din energie: Ne-am aștepta la un președinte mai activ

Olguța Vasilescu, vicepreședinte PSD, primarul Craiovei
Olguța Vasilescu îl critică pe președintele Klaus Iohannis pentru lipsa soluțiilor în criza facturilor care îi apasă în această perioadă pe români. Fostul ministru PSD al Muncii a vorbit despre lipsa de acțiune a șefului statului, vineri seară, în exclusivitate, la Realitatea PLUS, la Controversat, cu Ionela Arcanu.
Întrebată despre cum ar fi trebuit să rezolve Klaus Iohannis criza facturilor imense la energie, Olguța Vasilescu a dat o soluție foarte simplă.
„Nu l-am mai vazut pe dl Iohannis la culoare de când se bătea cu PSD înainte de alegeri. De atunci nu l-am mai vazut ieșind pe subiecte la ordinea zilei, cum ar fi pandemia, facturile din energie...
Cred că ar fi simplu pentru dl președinte să-l cheme la Cotroceni pe ministrul Energiei, de exemplu, și, în loc să dau explicații eu, PSD, despre factura la energie ar putea să-l întrebe dumnealui exact cum se solutioneaza aceasta problema.
Adică ne-am aștepta la un președinte mai activ”, a declarat Olguța Vasilescu, vineri seară, în exclusivitate, la Realitatea PLUS, în interviul difuzat în emisiunea Controversat, cu Ionela Arcanu.
Citește și:
- 07:58 - Negocieri pentru Guvern. Tanczos Barna: Nu avem detalii despre formula viitoarei majorități
- 07:53 - Nouă persoane, rănite în SUA într-un schimb de focuri produs în apropierea bazei de pregătire a naționalei de fotbal a Angliei
- 07:44 - Iranul respinge ideea despăgubirilor: „Activele noastre nu sunt pradă de război”
- 07:32 - Zeci de persoane evacuate din localitatea Bogza județul Vrancea, după ce gospodăriile le-au fost inundate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














