Actual· 1 min citire

Obiceiul greșit din mașină. De ce să nu mai stai niciodată cu picioarele pe bord

Obiceiul greșit din mașină. De ce să nu mai stai niciodată cu picioarele pe bord

Obiceiul greșit din mașină. De ce să nu mai stai niciodată cu picioarele pe bord

Publicat18 sept. 2017, 19:51
Actualizat18 sept. 2017, 21:22

O femeie din SUA a demarat o campanie prin care vrea să atragă atenția tuturor de gravele consecințe pe care le poate avea statul cu picioarele pe bordul mașinii.

Femeia a suferit un grav accident recent tocmai din această cauză. Își intinsese picioarele pe bord, pentru a se relaxa, dar în momentul impactului, deși airbag-urile s-au deschis, a fost grav rănită la picioare.

Medicii atrag atenția că acest obicei ne poate costa chiar și viața în cazul unui accident grav, deoarece nu ne permite să avem o reacție rapidă.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual