Actual· 1 min citire

O mașină a căzut într-un canal cu apă, din Bacău: doi morți

Polițist aflat în timpul liber cu familia, atacat în trafic cu bâte

Polițist aflat în timpul liber cu familia, atacat în trafic cu bâte

Publicat6 iul. 2022, 11:50
Actualizat6 iul. 2022, 11:53

Incident cumplit în această dimineață, în județul Bacău. Două persoane au murit după ce maşina în care se aflau a căzut în canalul din satul Bereşti, comuna Sascut.

Din primele informații, salvatorii băcăuani au fost solicitaţi să intervină în urma unui apel la numărul de urgenţă 112.

La faţa locului s-au deplasat de urgenţă două autospeciale de primă intervenţie şi comandă, o autospecială de stingere cu apă şi spumă, descarcerarea, o ambulanţă SMURD şi o autospecială de scafandri, încadrate cu 15 pompieri militari.

Din păcate, echipajul SAJ nu a putut să facă altceva decât să constate decesul celor două persoane degajate din apă, relatează ISU Bacău.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual