Advertising
Advertising
Nicolae Ciucă, despre neconstituționalitatea măștii de protecție: Deciziile CCR se vor executa

Nicolae Ciucă, despre neconstituționalitatea măștii de protecție: Deciziile CCR se vor executa
Scris de Realitatea.NET Publicat: 16 feb. 2022, 12:43
Prim-ministrul Nicolae Ciucă a declarat, astăzi, că deciziile Curţii Constituţionale "se vor executa". El s-a referit la decizia CCR de marţi privind neconstituţionalitatea OUG care introducea portul măştii de protecţie în anumite spaţii, dar a subliniat că, formal, până la publicarea în Monitorul Oficial a deciziei şi a motivării acesteia, prevederile legale referitoare la mască se păstrează.
Citește și
- 19:21Imagini șocante: mașină cuprinsă de flăcări după un accident
- 23:19Putin, telefon surpriză de ziua lui Trump. Despre ce au discutat cei doi lideri
- 23:09Apelul Cristelei Georgescu către părinți: „Să le dăm copiilor nu doar un nume de sfânt, ci un reper moral. Citiți-le viețile sfinților!”
- 23:01Schimbare de strategie la Palatul Victoria. Adrian Veștea continuă programul lui Bolojan, dar anunță excepții: „Nu poți tăia la paușal. Vom analiza de la caz la caz, au fost zone vulnerabile afectate”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























