Moarte cumplită pentru o româncă plecată în Italia! Andreea a murit la 30 de ani, alături de bebelușul ei, pe un pat de spital

Moarte cumplită pentru o româncă plecată în Italia! Andreea a murit la 30 de ani, alături de bebelușul ei, pe un pat de spital
O tragedie cumplită a zguduit o familie din România, după ce o tânără româncă în vârstă de 30 de ani, stabilită în Italia, a decedat pe patul de spital, alături de bebelușul ei.
Andreea, însărcinată în luna finală, a murit în timp ce dădea naștere fiului ei, Sasha, într-un spital din Pavia, Italia. În urma acestei tragedii, autoritățile au deschis o anchetă pentru a stabili circumstanțele exacte ale deceselor.
Andreea a mers bucuroasă la spital pentru a naște, dar a murit
Pe 15 decembrie, Andreea a ajuns la Spitalul San Matteo din Pavia, pentru a naște. Conform informațiilor oficiale, personalul medical a început procedurile pentru inducerea travaliului, dar lucrurile au luat o turnură neașteptată. La un moment dat, tânăra mamă a început să se simtă extrem de rău, suferind de insuficiență respiratorie care a dus la stop cardiac.
Medicii au efectuat manevre de resuscitare timp de o oră și chiar au recurs la o operație cezariană în încercarea de a salva bebelușul, însă din păcate, amândoi au murit.
Soțul Andreei, devastat de pierderi, nu înțelege cum a fost posibilă o astfel de tragedie. Într-un mesaj sfâșietor pe rețelele de socializare, Florin, soțul acesteia, a scris: „Îți mulțumesc pentru cei mai frumoși 7 ani pe care i-am trăit alături de tine și care au fost cei mai frumoși din viața mea!! Vă voi iubi mereu! Adio iubirile mele. Drum lin!" Bărbatul a depus o plângere la Parchetul din Pavia, cerând autorităților să investigheze circumstanțele care au dus la moartea soției și a copilului său.
Această tragedie cumplită a lăsat familia îngenuncheată, iar autoritățile italiene au deschis un dosar penal pentru a analiza posibilele erori medicale și a stabili cauza exactă a deceselor.
Citește și:
- 23:59 - „Am plătit șezlongul, nu plecăm”. Turiștii au ignorat alertele după incidentul cu dronă din Portul Constanța
- 23:50 - Coșmar în larg: pescari turci, atacați în Marea Neagră. O victimă și mai mulți răniți
- 23:31 - Pericolul uriaș din azotatul de amoniu, aflat la mică distanță de Portul Constanța. Catastrofele pe care le-a provocat substanța
- 23:29 - Cum arată o noapte la camera de gardă. Eforturi supraomenești pentru viața pacienților. Medic: ”E dificil să le spui că părintele sau copilul nu o să mai fie”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














