Actual· 1 min citire

VIDEO - Local central, ÎNCHIS de inspectorii ANPC: alimente EXPIRATE de ani de zile!

Un restaurant din centrul Timișoarei a fost închis / Foto: ilustrație Profi Media

Un restaurant din centrul Timișoarei a fost închis / Foto: ilustrație Profi Media

Publicat3 aug. 2021, 08:18
Actualizat3 aug. 2021, 08:22
SursăRealitatea PLUS

Un restaurant din centrul Timișoarei a fost închis, după ce inspectorii au descoperit o mizerie de nedescris şi produse expirate. 

În bucătăria localului, pereţii erau plin de mucegai, podeaua murdară, iar ustensilele de gătit nespălate.

Printe toate acestea, unele produse erau expirate chiar şi de câţiva ani.

Activitatea restaurantului a fost suspendată.

Urmează să se stabilească şi o amendă pentru patronii localului.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual