INCIDENȚA COVID la 14 zile. CIFRE în scădere în principalele FOCARE

incidenta covid la 14 zile
Grupul de Comunicare Strategică vine cu vești bune în ceea ce privește incidența înregistrată la 14 zile. În toate cele patru zone roșii au fost înregistrare scăderi ale indicelui. Timiș rămâne cel mai afectat județ cu o incidență de 4,34 la o mie de locuitori. Locurile următoare sunt ocupate de Ilfov (3,73/1000 locuitori), Cluj (3,66/1000 locuitori) și Capitala (3,22/1000 locuitori).
Coeficientul infectărilor cumulate la 14 zile, raportate la 1.000 de locuitori este calculat de către Direcțiile de Sănătate Publică, la nivelul Municipiului București și al județelor.
Până astăzi, 19 ianuarie, pe teritoriul României, au fost confirmate 697.898 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 630.236 de pacienți au fost declarați vindecați.
Citește și:
- 13:16 - BNS cere retragerea proiectului noii legi a salarizării: risc de inechități majore
- 12:59 - Atac armat după o ceremonie de absolvire în California: un mort și trei răniți
- 12:59 - Scandal în Dolj. Două tinere au fost agresate din propria curte de trei persoane
- 12:58 - Scandal uriaș după discuțiile privind eliminarea normei de hrană pentru polițiști. Sindicatele avertizează: „Urmează demisii și haos în sistem”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













