Advertising
Advertising
Dezinfectarea mâinilor în exces, pericol pentru sănătate. Care sunt riscurile și cum le putem preveni

Dezinfectarea în exces a mâinilor poate fi un pericol pentru sănătate
Scris de Claudia Dascălu Publicat: 25 ian. 2022, 09:11
Dezinfectarea în exces a mâinilor poate fi un pericol pentru sănătatea noastră. Pandemia de coronavirus a determinat tot mai multe persoane să folosească geluri dezinfectante pentru mâini, însă mulți dintre noi, după ce consumăm gelul antibacterian, completăm recpientul cu alcool sanitar (spirt).
Citește și
- 16:26Avertisment de la medici: Insolația poate fi fatală. Ce măsuri de urgență trebuie să iei pe caniculă
- 16:08Decizie de ultimă oră: 200 de milioane de euro din PNRR merg la privat
- 23:28Discuții aprinse în culise. Mesajul dur primit de Benjamin Netanyahu de la Donald Trump
- 23:02Mohammad Murad, lecție de management pentru partidele politice: „În AUR sunt peste 40 de oameni din business. În USR și PNL sunt doar 5-6”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























