Actual· 1 min citire

COVID-19: Primul pacient externat la Botoșani

coronavirus botosani

coronavirus botosani

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 7 apr. 2020, 22:21

Un botoșănean confirmat cu coronavirus a fost externat din spital după ce starea de sănătate a devenit una bună.

Potrivit informațiilor furnizate de către Spitalul Județean de Urgență Mavromati, primul pacient vindecat din județul Botoșani de Covid-19 este un bărbat de 37 de ani bolii (cu o patologie pulmonară preexistentă) care a fost externat în cursul zilei de luni. Acesta a fost internat pe Secția de Infecțioase a Spitalului Județean, manifestând o formă medie a bolii Covid-19, iar în urma tratamentului administrat conform protocolului, acesta a fost declarat vindecat. Informația a fost oferită de realitateadebotosani.net.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual