A MURIT copilul de 4 ani anesteziat la dentist

Wednesday, 12 February 2020, 14:21 Sursă: Realitatea.NET

Autor: Realitatea.NET

Copilul de 4 ani din Pitești, anesteziat la dentist a murit, miercuri seară. Era ținut în viața doar de aparate.

Minorululu i s-a făcut rău, marți,  pe scaunul dentistului, după ce i s-a făcut o anestezie la un dinte. 

Inițial, acesta a fost transportat la Spitalul de Pediatrie din Pitești, unde a fost intubat și stabilizat. 

Ulterior, medicii argeșeni au decis ca micuțul aflat în stare de inconștiență să fie transportat la o clinică de pediatrie din Capitală.  Aici copilul a fost în moarte clinică și ținut în viață doar de aparate. 

 

Adaugă părerea ta
Comentarii Existente
2020-02-12 14:42:42
borfasi

Sa ne rugam sa scape copilul asta nevinovat . Doamne ajuta sa scape cu viata!!!!!!!!!!!

2020-02-12 14:44:31
borfasi

Doamne ce tara mai e si asta ,auzi trebuia sa ceara parintii sa i se faca o cefalograma. CRMINALILOR!!!!!!!

2020-02-12 15:58:58
Ali Osmaliul

Ce conteaza ! SALARIILE si PENSIILE IMENSE merg si asta e tot ce conteaza pentru ciurda de dorei pretentiosi de prin spitale ! Un copil, un batrin, o femeie, ... unul in spitalul asta, altul dincolo ... unul azi, altul miine ... mii si zeci de mii de oameni mor in spitale ! Multi nu au boli mortale, au boli tratabile in tari civilizate ... europene ! In ro se face ''practica'' pe oameni, se ''invata'' din greseli nu din manuale ... doreii din medicina nu vor proceduri, nu vor verificari, ... ei sint artisti ... cit de USCAT poti sa fii sa omori un copil si sa spui ca nu iti reprosezi nimic !!!???

2020-02-12 19:49:43
Marius

Dumnezeu să-l odihnească pe bietul îngeraș, păcat ca murit asa mititel, pe părinți să-i întărească, deși mi-e greu doar sa ma gândesc ceea ce este în sufletul lor. Avem un sistem putred , perpetuat și promovat de toți incompetenții, toate nulitățile care s-au perindat prin guverne, prin parlament și carora nu le pasa de drama unora.

2020-02-12 19:53:48
Cetateanul

Copilul nu este mort .

2020-02-12 19:55:31
Cetateanul

Scuze, am citit in graba, am crezut ca este vorba doar de inactvitate cerebrala . Sincere condoleante !

2020-02-12 20:50:19
Costel

Doctorii buni profesionisti au plecat de mult afară. Ăștia care au rămas vor salarii mari dar competenta lor te omoară cu zile.

2020-02-13 08:10:32
Muntii nostrii ...

URA ! O piine in plus pentru beuranii, burneii, luncanii si progeniturile lor ...

Alte articole din: SOCIAL