Salvare miraculoasă la Buzău! Un copil de 4 ani a fost scos de pompieri din căminul adânc de 6 metri în care căzuse

Salvare miraculoasă la Buzău! Un copil de 4 ani a fost scos de pompieri din căminul adânc de 6 metri în care căzuse/ Arhivă foto
Un copil în vârstă de aproximativ 4 ani a fost salvat de către pompierii buzoieni după ce a căzut într-un cămin cu o adâncime de 6 metri.
"Pompierii buzoieni au fost solicitaţi să intervină pentru salvarea unei persoane (un copil) căzute într-un cămin în municipiul Buzău. La faţa locului s-au deplasat o autospecială de stingere cu apă şi spumă, un container multirisc şi o ambulanţă SMURD, în sprijin fiind dislocată şi o ambulanţă a Serviciului Judeţean de Ambulanţă", a transmis ISU Buzău.
Potrivit sursei citate, copilul a fost extras conştient şi a fost transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă pentru îngrijiri medicale.
"Copilul a fost extras din cămin (adâncime aproximativ 6 metri, diametrul 70 centimetri), conştient, cu traumatism membru superior stâng, ulterior a fost preluat şi transportat la UPU Buzău de către ambulanţa SAJ", mai informează sursa citată.
Citește și:
- 12:43 - Alertă extremă în București și Ilfov: o furtună violentă lovește Bucureștiul. Cod Portocaliu și mesaj RO‑Alert
- 12:21 - Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „În 2016, economia creștea cu 4,3% la instalarea unui guvern tehnocrat. În 2026, economia scade cu 1,2% la propunerea guvernului Tomac”
- 12:08 - Zelenski, mesaj dur pentru Putin după atacurile devastatoare din adâncul Rusiei: „A sosit timpul să punem capăt acestui război” – VIDEO
- 11:26 - Lovitură uriașă pentru bănci: Consiliul Concurenței confirmă manipularea ROBOR. Milioane de români pot cere despăgubiri
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














