Advertising
Advertising
Cinci candidați pentru două posturi-cheie la DIICOT: cine intră în cursa pentru funcțiile de adjunct

Cinci candidați pentru două posturi-cheie la DIICOT: cine intră în cursa pentru funcțiile de adjunct
Scris de Realitatea.NET Publicat: 26 feb. 2026, 08:15
Cinci procurori susțin joi interviurile pentru ocuparea celor două funcții de procuror-șef adjunct al DIICOT, în fața comisiei constituite la Ministerul Justiției. Candidații au la dispoziție 30 de minute pentru prezentarea proiectului și o oră pentru întrebări. Potrivit calendarului anunțat de MJ, rezultatele vor fi publicate pe 2 martie, urmând apoi transmiterea propunerilor către Consiliul Superior al Magistraturii (CSM) pentru aviz consultativ.
Citește și
- 19:21Imagini șocante: mașină cuprinsă de flăcări după un accident
- 23:19Putin, telefon surpriză de ziua lui Trump. Despre ce au discutat cei doi lideri
- 23:09Apelul Cristelei Georgescu către părinți: „Să le dăm copiilor nu doar un nume de sfânt, ci un reper moral. Citiți-le viețile sfinților!”
- 23:01Schimbare de strategie la Palatul Victoria. Adrian Veștea continuă programul lui Bolojan, dar anunță excepții: „Nu poți tăia la paușal. Vom analiza de la caz la caz, au fost zone vulnerabile afectate”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























