Advertising
Advertising
Caz halucinant de sclavie în Prahova. Șapte persoane, obligate să muncească 17 ore pe zi, timp de opt ani

Muncitori exploatați la o fermă din Prahova. Foto/Profimedia
Scris de Iulian Budusan Publicat: 28 apr. 2025, 16:40
Trei persoane dintr-o localitate prahoveană, membri aceleiași familii, sunt acuzați au exploatat şapte oameni pe care i-au ţinut în condiţii mizere, în barăci fără curent, apă sau toaletă. Aceştia erau obligaţi să muncească şi 17 ore pe zi la o fermă.
Citește și
- 19:32Cutremur în zona seismică Vrancea, în această după-amiază. Ce magnitudine a avut seismul
- 19:00Putin acuză că Occidentul se pregătește de război cu Rusia: „Răspunsul va fi unul nuclear!”
- 18:48Rabla 2026: Schimbări majore și reguli noi pentru persoanele fizice
- 18:32Culisele „Pactului” propus de PNL, deconspirate de Miron Mitrea: „Se bazează pe voturi de la cei care nu se înțeleg. Vor doar să împartă sute de milioane de euro”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























