Actual· 1 min citire

Bătaie în toată regula într-un cartier din Ploiești. Doi bătăuși, la spital, alți șase la audieri!

bataie cartier ploiesti

bataie cartier ploiesti

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 13 mai 2020, 08:48

Bătăie între două familii din cartierul Bereasca, din Ploiești. Scandalul s-a potolit doar după sosirea în zonă a polițiștilor, jandarmilor și luptătorilor Serviciului de Acțiuni Speciale (SAS). Șase scandalagii au ajuns la audieri, iar alți doi la spital, informează realitateadepreahova.net.

Polițiștii au fost sesizați, marți, în jurul orei 19.20, cu privire la faptul că, pe strada Căpșunelor din municipiul Ploiești, are loc un conflict spontan între mai multe persoane.

„Din primele verificări s-a stabilit faptul că, între membrii a două familii, a izbucnit un conflict spontan, aceștia agresându-se reciproc, verbal și fizic. La fața locului au intervenit cu promptitudine mai multe echipaje de poliție, jandarmi, precum și luptători SAS, care au aplanat în scurt timp conflictul.
Toți cei implicați în eveniment au fost identificați, la sediul poliției fiind conduse 6 persoane, pentru audiere”, a  anunțat IJP Prahova într-o informare de presă.

Doi scandalagii au ajuns la spital, având nevoie de îngrijiri medicale, fiind răniți în bătaie.

„Cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul și dispunerea de măsuri legale în consecință. Zona va fi monitorizată în continuare pentru prevenirea oricăror fapte antisociale”, a mai comunicat IJP Prahova.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual