Autoutilitară încărcată cu aparate electrice distrusă complet de incendiu. De la ce a pornit focul

Autoutilitară distrusă de flăcări, în Cluj
O autoutilitară încărcată cu aparate electrice a fost distrusă complet de un incendiu, noaptea trecută, pe Varianta de Ocolire Cluj Est (VOCE), relatează realitateadecluj.net.
„În dimineața zilei de 07 de cembrie 2021 ISU Cluj a fost alertat prin apel SNAU 112 pentru a interveni, pe centura V.O.C.E., la un incendiu care se manifestă la o autoutilitară încărcată cu materiale/componente electrice.
La momentul sosirii pompierilor, autoutilitara ardea generalizat. Intervenția a durat aproximativ 60 minute, pompierii retrăgându-se la ora 4.31.
S-a intervenit cu o autospecială de mare capacitate și 5 subofițeri. Cauză probabilă stabilită de colegi: efectul termic al sistemului de evacuare al gazelor motorului", a transmis ISU Cluj.
Citește și:
- 11:19 - Sindicatul de la Damen Mangalia a atacat în instanță decizia de blocare a plății restanțelor salariale
- 11:01 - Lamine Yamal a afișat un tricou cu mesaj direct pentru Real, după cucerirea titlului cu Barcelona: „Slavă Domnului că nu sunt fan Real Madrid” - VIDEO
- 10:44 - Muzeu dedicat The Beatles se deschide la Londra în 2027. Unde va putea fi vizitat
- 10:32 - Sănătatea lui Trump, la control: liderul de la Casa Albă împlinește 80 de ani pe 14 iunie
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














