Actual· 1 min citire

Atac cumplit în Neamț: Un bătrân a fost incendiat în propria casă pentru o datorie de 50 de lei - A murit la spital

Atac cumplit în Neamț: Un bătrân a fost incendiat în propria casă pentru o datorie de 50 de lei - A murit la spital

Atac cumplit în Neamț: Un bătrân a fost incendiat în propria casă pentru o datorie de 50 de lei - A murit la spital

Publicat25 mar. 2023, 09:23
SursăRealitatea PLUS

Un bătrân în vârstă de 73 de ani din județul Neamț a fost incendiat în casă din cauza unei datorii. Acesta a murit după trei zile de chinuri la spitalul Sfântul Spiridon din Iași. Atenție, urmează informații care vă pot afecta emoțional! 

Potrivit apropiaților, victima ar fi împrumutat 50 de lei de la un vecin. Acesta i-a cerut banii înapoi, însă bătrânul nu a putut să îi dea.

Mai întâi, vecinul l-a amenințat cu moartea însă nimeni nu a luat amenințările în serios. Câteva zile mai târziu, însă, criminalul ar fi spart un geam și a aruncat benzină în interior, după care a dat foc la casă.

Bărbatul, în vârstă de 55 de ani, a fost reținut, iar autoritățile au deschis un dosar penal.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual