A murit „Primarul Nopții”, unul dintre cele mai pitorești personaje din Timișoara

Marius Perian, colaj foto (sursă: tion.ro)
Unul dintre cele mai controversate personaje ale Timișoarei, Marius Perian, zis "Primarul nopții", a murit. Cunoscut pentru aparițiile sale excentrice, cât și legăturile cu lumea interlopă, Perian a fost răpus de o boală incurabilă.
Ultima postare a celui supranumit „Primarul nopții” a fost făcută duminică.
Marius Perian, „Periuță”, a fost unul dintre cele mai pitorești personaje ale Timișoarei. Mereu îmbrăcat fistichiu, circula cu autobuzul spre centrul orașului, atrăgând atenția tuturor, potrivit stiridetimisoara.
Porecla de "Primarul nopții”și-a căpătat-o încă din perioada comunistă, pentru că își petrecea nopțile în toate localurile din Timișoara.
"Periuță” a fost traficant de aur, fiind anchetat pentru asta. În ultimii ani ai regimulu comunist a fugit în Germania, iar după 1990 și-a continuat afacerile în „zona gri”.
Citește și:
- 23:42 - Amendă de 5.000 lei pentru un șofer prins în centrul Capitalei cu o cifă: bărbatul nu avea autorizaţie pentru Zona A - FOTO
- 23:34 - Suspect arestat în Austria după contaminarea unor borcane cu mâncare pentru bebeluși
- 23:00 - Șofer din Maramureș, amendat cu 5.000 lei după mai multe depășiri periculoase: conducătorul auto, filmat din elicopter
- 22:38 - Război Orientul Mijlociu. Iranul pune presiune pe Trump: "Mingea e în terenul SUA"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














