Sport· 1 min citire

„E cea mai bună atletă!” Halep, lăudată de o mare campioană

21 iul. 2019, 13:19
„E cea mai bună atletă!” Halep, lăudată de o mare campioană

„E cea mai bună atletă!” Halep, lăudată de o mare campioană

Realitatea.NETArticol scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET

Simona Halep a fost de neoprit la Wimbledon, iar românca a demonstrat că poate fi la înălțime și pe iarbă.

Martina Navratilova a recunoscut că a rămas uimită de condiția fizică a Simonei și crede că asta a făcut diferența în finala cu Serena Williams.

„În meciul din urmă cu o săptămână diferența a fost făcută de pregătirea fizică. Simona a alergat-o pe Serena până când americanca nu a mai putut să respire! A sufocat-o la propriu! Din punct de vedere fizic, n-a avut nicio șansă în meciul cu Simona.

Am rămas uimită cu adevărat de felul în care a putut să alerge Simona Halep. Pot spune că am ajuns la concluzia că este cea mai bună atletă din circuitul feminin. Viteza cu care se mișcă este impresionantă”, a spus Navratilova, pentru BBC.

Vezi mai multe detalii pe realitateasportiva.net.

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport