Advertising
Advertising
Ponta: Iohannis a făcut o "declarație instituțională" când a afirmat că își dorește un Guvern PNL

Ponta: Iohannis a făcut o "declarație instituțională" când a afirmat că își dorește un Guvern PNL
Scris de Realitatea.NET Publicat: 25 ian. 2015, 21:29
Premierul Victor Ponta a declarat, duminică seară, că este sigur de menținerea actualei majorități parlamentare și că președintele Klaus Iohannis a făcut o "declarație instituțională", atunci când a afirmat că dorește să lucreze cu un Guvern PNL și cu un alt premier, potrivit Agerpres.
Citește și
- 12:26Nicușor Dan convoacă mâine CSAT, la ora 15:00. Ședința are loc în plină perioadă de interimat guvernamental
- 11:43Ionuț Stroe acuză conducerea PNL de „trădare”. Liberalii ar pregăti apropierea de USR și cedarea infrastructurii partidului
- 11:19Blocaj total pentru formarea noului guvern. Mai sunt 48 de ore pentru deblocarea negocierilor
- 07:38Tabăra Veștea continuă disputa cu actuala conducere a PNL. Deciziile de la congres, contestate în instanță
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























