La Bursa locurilor de muncă vor fi disponibile 8.500 de oferte

La Bursa locurilor de muncă vor fi disponibile 8.500 de oferte
O veste bună pentru şomeri: peste 8.500 sute de slujbe vor fi oferite vineri, la Bursa locurilor de muncă. Absolvenţii de studii superioare au parte de numai 900 de oferte.
Cele mai multe locuri de muncă sunt oferite în Bucureşti: 1.911. În Iaşi sunt disponibile 636, în Buzău 519, în Satu Mare 339, iar în Giurgiu 323. Judeţul cu cele mai puţine slujbe vacante este Suceava, cu 200 de locuri de muncă.
Principalele ramuri de activitate în care sunt oferite joburi absolvenţilor de studii medii sunt în industria textilă, construcţii, asigurări, industria alimentară şi transporturi. De cealaltă parte, persoanele cu studii superioare au la dispoziţie 911 locuri de muncă în asigurări, vânzări, industria farmaceutică şi bănci.
Bursa locurilor de muncă la care şi-au anunţat participarea 956 de agenţi economici va avea loc vineri, 25 septembrie în 89 de agenţii judeţene şi locale pentru ocuparea forţei de muncă.
Citește și:
- 12:31 - Zodiile care intră într-o perioadă de abundență și schimbări majore pe parcursul anului 2026
- 11:37 - Îmbătrânirea nu are loc treptat ci în două etape bruște. Care sunt acestea, conform unui studiu
- 10:48 - Tot mai multe cazuri de cancer în rândul tinerilor: ce arată noile cercetări
- 09:35 - Spectacol ceresc în luna mai: ploaia de meteori Eta Aquaridele atinge maximul în noaptea de 5 spre 6 mai
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














