Sport· 1 min citire

Simona Halep. Sportiva noastră a fost eliminată de la Roma, din competiţia de dublu

Simona Halep. Sportiva noastră a fost eliminată de la Roma, din competiţia de dublu

Simona Halep. Sportiva noastră a fost eliminată de la Roma, din competiţia de dublu

Publicat14 mai 2015, 18:37
Actualizat14 mai 2015, 18:41

Simona Halep, numărul doi mondial, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA de la Roma, după ce a învins-o pe Venus Williams. Simona Halep a câștigat cu 6-2 și 6-1. Simona Halep va juca cu Alexandra Dulgheru, în sferturile de la Roma. 

Din păcate, veştile în privinţa competiţiei de dublu nu sunt atât de bune: perechea Simona Halep/Francesca Schiavone (România/Italia) a ratat, joi, calificarea în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de categorie Premier 5 de la Roma, dotat cu premii în valoare totală de 2.183.600 de dolari.

Pentru performanţa reuşită la Roma, Simona Halep şi Francesca Schiavone vor primi 105 puncte în clasamentul de dublu şi un cec în valoare de 7.280 de euro.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport