Advertising
Advertising
Exod de forță de muncă la Damen Mangalia: foști angajați pleacă în Occident pe salarii chiar și de patru ori mai mari

Șantierul Damen Mangalia
Scris deRealitatea.NET
Publicat24 iun. 2026, 10:42
SursăRealitatea PLUS
Împinși de rate, foștii angajați de la Damen Mangalia iau drumul străinătății. Plătiți și de patru ori mai bine pe șantierele din Occident, șomerii au început să plece. Ultimii 271 de angajații au intrat în perioada de preaviz care se va sfârși pe 15 iulie.
Citește și
- 11:25Probleme pe calea ferată, în Dâmbovița: circulația trenurilor, temporar oprită între Ciocănești și Ghergani
- 11:14Premieră la cel mai longeviv maraton montan din România: cinci sportivi cu dizabilități au luat startul într-o probă competitivă
- 10:59Luptă cu vandalismul în subteran. Patru garnituri de metrou, redate circulației: anunțul Metrorex
- 10:46Cum verifici dacă ești asigurat la CNAS și dacă aparții de un medic de familie. Noi schimbări în sănătate
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























